Blog

25.03.2012 22:49

Nebo starší a mladší....popravdě nevím jak jim říkat. Vrh "Z" a vrh "A" je takové moc.....no, prostě divný. Tak malinký se mají výborně a jsou nádherný. Jedno jako druhé. I když jich je osm, tak přibývají suprově a přibližně stejně. Bříška mají pořád plná a tak to má být. Nekňourá to a co nepochopím je, jak je možné že si je Růžena (Roxana) tak skvěle vycepovala, že 4 spí a čtyři tankují a po chvilce se vystřídají. Při takto silném vrhu jsem měla vždy problém je k feně naskládat tak, aby se všechna štěňata napila. Většinou jsem dávala fenu pomalu na záda a štěňata ji štosovala na patra. Jak je vidět,dobrá fena si poradí i bez mé péče. Je úžasné pozorovat, jak si Růžena, když má všechna štěňátka řádně nakrmená  vyleze z ohrádky, nabaští se a napije a praští sebou mimo bednu a užívá si klidného spánku. Je to obdivuhodné, jak je chytrá a bojí se, aby náhodou nějaké štěňátko ve spánku nezalehla. Tento postup není běžný a dělá to pouze Růžena, zatím jsem to u jiné feny nezažila. Myslím tím u takto malinkých štěňátek. Později samozřejmě od štěňat odchází každá fena.

Co se týká starších miminek, tak ty jsou prostě krásný,nádherný a nejhezčí moje zlata. Nádherné hlavičky,úžasný pigment,heboučké,plyšové a voní štěňátkama a čumí to na mě, jako že jsou to ta nejhodnější štěňátka pod sluncem. A ono zatím jsou, ale myslím že už brzy tomu tak nebude a začnou bitky a už nebudou ani tak voňavá :-(

No, co se dá dělat. Když je příjem, musí být i výdej. Pračka se mi točí neustále, ale nestíhá a nestíhá. Už aby někdo vymyslel papírové plenky pro štěňátka :-)

23.03.2012 20:47

Tři holčičky :

A pět kluků:

23.03.2012 20:43

Už jsme pěkný buldoci!!

21.03.2012 23:23

Navzdory mému zdravotnímu stavu se štěňátkům daří skvěle a doufám že to tak zůstane. První den máme úspěšně zvládnutý.Onemocněla jsem opravdu hodně šílenou virozou, včerejší den, ještě před porodem jsem trávila na poliklinice na ORL atp. a ani dnes mi není lépe. Omlouvám se proto, že informace nejsou podrobnější, ale spíše se divím, že to ještě všechno zvládám.

Miminka jsou úžasná, moc hodná a spokojená. Máme za sebou první vážení a váha je od 33 - 45 dkg, což při tak velkém počtu je velice slušné.Smolka nám taky zdárně odešla, tu já nemám vůbec ráda a snažím se, aby štěňátkům odešla co nejdříve a neudělala jim trávicí problémy.

Růžena, jak já říkám Roxaně, je taky velice hodná a starostlivá máma. Růžena je zkušená matka a když vidí, že miminka jsou napitá, v teple a v pořádku, tak si vyleze z bedny, lehne si mimo bednu a začne pořádně zařezávat a chrápat, až drnčí i skříně :-) Myslím, že v bedně se bojí tvrdě usnout a v tom je stejná jako já. Když už mi únava pokládá hlavu a zavírají se mi roletky, pěkně miminka naskládám do bedýnky, dám si je vedle sebe na postel a teprve potom se v klidu na 2 hodinky prospím. Když se vzbudím až za 3 hodinky, všechna štěňátka jsou živá a ještě nikdy mi hlady neumřela. Je to lepší, než zariskovat, usnout a mezi tím Vám fena zalehne štěňátko. Zlobit by se na ni člověk nemohl. Osm dětí je osm dětí a uhlídat se nedají, fena je po narkóze  unavená a vyčerpaná a málér může být hned. Dělám to takto už dlouho a myslím to vyhovuje fenám taky, protože mi do postele nelezou a nehledají štěňata a pěkně v klídku se prospinkají a potom jde zase všechno lépe. Když mají mrňousové hlad, tak mi u ucha začnou řvát a já chtě nechtě je musím k mamince naskládat.

Ozvu se až budu mít další informace a bude mi trochu lépe. Zdravím všechny příznivce a děkuji za gratulace!!

21.03.2012 16:32

První jarní den pojala Roxana opravdu stylově a narodila se ji nádherná mláďátka.Vrh opravdu vydařený,vyrovnaný a miminkům i jejich mamince se daří dobře.

16.03.2012 22:46

Součástí odchovu je i pravidelné vážení, jako u opravdických miminek v porodnici. Denní přírůstky máme vynikající, což znamená, že se všem miminkům daří skvěle.

13.03.2012 17:52

Štěňátka se už budou muset pomalu naučit baštit z misky. Jsou šikovná a jde jim to na začátek výborně. Dostávají namočené granulky Royal canin-starter s jogurtem. Taky se už pokoušejí o první krůčky, ale ještě se jim poněkud rozjíždějí nožičky :-)

10.03.2012 22:51

Láska - neláska.... mrňousům i jejich mamince jsem dnes dala z ložnice výpověď a přestěhovala jsem je do prostorného obýváku. Mají v obývaku mnohem větší ohrádku, vyhřívanou podlahu a budou se mít i tam skvěle. Nemohu říct, že by mimina zlobila, to rozhodně ne. Občas se v noci některé štěňátko sice zatoulalo a já ho musela v polospánku čapnout a dát ho tam, kde by asi chtělo být - samozřejmě u maminky ,což v překladu znamená  u  "cisterny". To mi nevadí, nakonec přesně z tohoto důvodu mimina i s maminou  mám u sebe i v noci. Sára je moc hodná máma a v noci mi do postele neleze ani v noci nechrápe!!!  To ji opravdu moc děkuji !!!

Že se šla Sára v noci několikrát nacpat a mlaskala u toho, jako by žvýkala mamuta,...tak na to jsem už asi zvyklá. Stejně tak jsem zvyklá, že když se jde napít vody, tak to připomíná  prasklé vodovodní potrubí a občas mám i mokré nohy v posteli,...tak to bych asi taky ustála. Bohužel neustojím v noci nemožné vedro a absenci větrání. Na miminka nemohu otevřít ani ventilačku, hned to začne kňourat a klepat se zimou. Ty mrňousové milují teplíčko a já jim musela celou noc nad ohrádkou svítit červeným, 150W světelem. Miluji buldoky, miluji štěňátka buldoků, ale miluji i klidný spánek a miluji mít celoročně v noci otevřené okno. Tak jsem si dovolila dát štěňátkům z mé vlastní ložnice výpověď, abych si mohla alespoň týden užít v noci krásného jarního vzduchu, protože už cca za 10 dní se do mé ložnice opět nasáčkují miminka od Roxany.

 

03.03.2012 19:50

Xaver, kterému doma říkají Otakar nám dneska poslal pozdrav. Vyrostl z něho krásný buldok a ani se nechce věřit, jak ten čas rychle letí.

<< 22 | 23 | 24 | 25 | 26 >>

Kontakt

Chovatelská stanice anglických buldoků z Agátové cesty Ladislava Holmanová
U Jednoty 189/5
142 00 Praha 4
Czech Republic
Telefon: +420 261 912 531
Mobil: +420 602 864 234
holmanka13@gmail.com