Blog

20.09.2018 15:43

 

 

 

 

 

20.09.2018 12:58

Ona je to vlastně Chárka, ale já ji říkám Šárka. Měla by mít štěňátka...a už docela brzy. Čtyři by se hádali, zda je vůbec březí, ale vzhledem k tomu, že už 4 týdny žere jak anorektička a přitom tloustne, tak se dá usuzovat, že březí je. Je to peklo...lezu kolem ní po čtyřech, přemlouvám, vyhrožuji ...ale platný mi to moc není. Člověk by jim dal to nejlepší co by si jen myslel a ona to s odporem vyflusne. Jsem z toho na tabletky. Nakrytá je s Maxem...to je Case Liatris...ale já mu říkám Max. No...on běžně taky není moc velký jedlík, tak jejich děti to už asi budou mít snad v povaze či  

 

 

 

19.09.2018 15:33

Den před výstavou jsem většinou hodně na vážkách, zda vůbec na výstavu jet nebo ne. Zjistím, že ačkoliv jsem se já  snažila, tak buldoci  nikoliv. Nakonec je přesto vykoupu a čekám, zda se vůbec dožiju rána. Na co se stresovat, když člověk neví, zda nějaké zítra bude. Koupání buldoci snáší v pohodě a já taky...jen transport do vany a z vany je poněkud náročnější ....chtělo by to mít u vany dvířka a ty bohužel nemám.

Nastává den D a já se ráno probudím...

Bylo to náročné spíš na moji nervovou soustavu, ale holky byly v naprosté pohodě a bylo jim vše ukradené úplně stejně jako doma. Nakonec to tak nějak odchodily a odplazily ...chvilku se i na nohách udržely a chvilku jsem je musela držet ve vzduchu. Jejich umístění bylo nečekané a má radost nebrala konce...hlavně ve chvíli, kdy jsme konečně v 17hodin všichni odjížděli domů.

 


 

19.09.2018 15:09

Měsíc září mám spojený ne jen se začátkem školního roku, ale taky s klubovou vystavou. Jsem známá tím, že já výstavy ráda nemám. Jsem si jistá, že výstavy nemají rádi ani buldoci. Taky který pes by byl rád zavřený celý den ve výstavní kleci ze které je vytahován jen při nástupu do kruhu a nebo na vyvenčení. Z klece pak musí unuděně sledovat děj mimo klec a to v tom lepším případě. V tom horším případě ho klec flustruje, je nervozní a znechucený. Já na výstavě jsem většinou flustrovaná i když v kleci nejsem. Výstavu v září absolvuji, protože ten den je i bonitace a já tak v jeden den svého psa či fenu uchovním. Den výstavy pokládám za největší oběť a výraz lásky ke svým buldokům, protože lituju je i sebe....ale je to prostě nutnost. Taky si září spojuji s tím, že začnou mouchy neskutečně štípat a snažit se žrát buldokům uši. Nastává doba, kdy repelenty, biolity, mucholapky a repelentní indulony nakupuji ve velkém....bez toho se prostě neobejdu. Tuhle havěť nemám ráda celoročně, ale v září ji úplně nesnáším a i divoké sny se mi v té době dost zdají o tom, jak je lovím a zabíjím i když jinak zachraňuji krom myší úplně všechno.

S nějakým předstihem před výstavou začne trénovaní...na vodítku běžně chodit umí, ale najednou zjistí, že po nich chci chůzi v levo, což právě u Máši byl neskutečný problém....prostě to je pravák a hotovo !!! Vysvětlit rozhodčímu to, ale lze vysvětlit těžko...navíc pokud mluví anglicky. Výstavní postoj je další katastrofa. Buď se o mě opírají a uhnout, tak padnou na bok, nebo se prostě nepostaví ani omylem a připomínají tu dřevěnou žitafu na provázku, co se ji skládají nožičky. Jelikož výstavní ambice nemám, tak buldoky nestresuji a jen se tak snažím, aby pochopily co po nich chci. Mery s Mášou to zcela jistě chápaly, ale měly to zřejmě úplně na háku.

 

 

18.09.2018 13:52

Mery je moc hodná, poslušná a mírná fena s yvrovnanou povahou. Je skvělá.

18.09.2018 13:37

A jak jsem k holkám přišla ? Měla jsem takové trápeníčko...vlastně toho trápení bylo nějak víc a abych se nezbláznila, tak se vždy přehodím do režimu "smečky" a musím si obstarat štěňátko, abych měla koho opečovávat, starat se o něho a přišla na jiné myšlenky, A proto jsem si přivezla víc než před rokem Mery...užásnou holčičku, velice hodnou a bezproblémovou, která mi skutečně udělala toho nejlepšího terapeuta a vše se u mě tedy znormalizovalo.          Mášu....tak tu  jsem si přivezla začátkem ledna letošního roku. To jsem neměla žádné trápení, ale uviděla její fotku na fb a byla to láska na první pohled co mi nedala spát a musela ji mít stůj co stůj. Máša je taky velice hodná od mala...jen to je trochu větší jedlík než je zdrávo. V pátek se mi vysypala peněženka a musela jsem hodně rychle zachraňovat desetikoruny a dvacky ...ona prostě žere všechno, žere rychle a ráda. V PP mají holky samozřejmě jiná jména, ale to přidám s rodokmenem do sekce "naši současní buldoci". Pro mě to jsou prostě holky Mery a Máša.

18.09.2018 11:27

Po delší pauze ( až na vyjímku štěňátek vrh L2 ) se opět vracím, abych se věnovala buldokům i zde na webu. Trochu jsem to zde zanedbávala ...popravdě za to může hodně fejsbuk...:)

Ale už jsem zase zde a budu mít doufám pro vás opět plno novinek. Ale musím hezky postupně.

04.06.2018 23:14

9.5.2018 se narodilo šest dětiček, které ponesou krom svého jména i jméno naší chovatelské stanice z Agátové cesty. Tentokrát jsou mimina ubytovaný v Praze 8 - Kobylisy, ale tady jsou na návštěvě každou chvíli a pod rukama se mi to motá taky poměrně často. Tatínek je náš Kukýn...správně tedy Chunky Chuck Shaksare a matka Yane Liane Bajoka...které říkají Žaneta. Všechny informace vám v případě zájmu sdělím.

 

 

06.02.2018 22:18

Po dlouhé odmlce, za kterou se všem příznivcům omlouvám, jsem zase zpět. Loňský rok mě naprosto rozválcoval a potřebovala jsem čas na vznovuzpamatování, které se popravdě trochu protáhlo déle, než jsem čekala.

Už jsem v pohodě :-)  Ten kdo mě nesleduje na FB, tak sděluji, že jsem si nakonec po tom všem neštěstí pořídila feku Mery, která je skvělá, úžasná a super...a v letošním roce jsem si hned z kraje roku udělala radost a pořídila si fenku Mášu, která je úplně stejně skvělá, úžasná a super. Hodně příznivců a přátel mi řeklo, že očekávali, že chov položím a chovat přestanu. Tak to určitě NE!!! 

Byla jsem zlomená, nešťastná a smutná....čas jsem potřebovala, ale ani na chvilku jsem nezauvažovala, že bych s chovem přestala....to nemohu, to bych byla neštastná trvale. Chov je můj život a jsem přátelé zpět. 

Obě fenky Vám co nejříve představím. 

 

Všem přeji hodně zdraví do nového roku!!!!

12.04.2017 19:34

Je nutné to začít číst od začátku...viz. níže...jak to bylo v době od začátku březosti....

 

Emilka po operaci byla v pohode...druhý den z ní začala kapat malinko krev a já zjistila že je to z řezu a že tam je kýla...špatně sešitá pobřišnice. Konzultovala jsem to se zkušeným chovatelem a ten mi řekl, že s tím teď nic neudělám a že se to někdy samo zatahne...já měla stejný názor. Fenu jsem hlídala, doktorovi napsala, že má fena kýlu, že ji špatně sešil a že antb. ji píchám...že jeho to ani nenapadlo. Pan doktor se ani nenamahal mi na to odpovědět. Emilku jsem měla doma, jen sem ji pouštěla na zahradu..tam začala všude hrabat...a tak jsem ji v pondělí raději dala do jejího příbytku...tam neměla co hrabat. Sešití bylo v pořádku...vše suché, nic nehnisalo ani neteklo. Včera v 11 h večer jsem byla krmit...fena byla v pohodě...ničeho jsem si nevšimla , pelech měla čistý...dnes by to byl devátý den a to normálně už vyndáváme stehy...pokud nejsou vstřebávací. Ráno jsem vstala v 8 h a první moje cesta je k oknu zkontrolovat pesany...auž jsem viděla že je zle...krev ve výběhu. Hnala jsem tam ...ale bylo už příliš pozdě.... všechny vnitřnosti venku.

Když jsem mluvila s Janičkou...naší prezidentkou..tak té bylo divný, že fena hrabala  a zda nemá v sobě ještě štěně které chtěla vytlačit. Rodina nechtěla abych to šla studovat...nebyla jsem opravdu v dobrém stavu, ale musela jsem...musela jsem to jít nafotit a podívat se co se vlastně stalo. Šel se mnou soused, ten mě jistil. kuže rozjetá...stehy rozjeté ale jen u kůže....nikde jinde jsem stehy nenašla...sakra...musela být sešitá pobřišnice, ale chybí tam stehy. Pobřišnice prostě sešitá  nebyla. Je to vše čisté...žádný zánět...nic není vyhnilého. Našla jsem dělohu...jeden děložní roh i druhý...a ani děloha nebyla sešitá...a nebyla ani nařízlá. Mám fotky z obou stran. Jak ten dobytek ta štěnata vyndával??? To je z dělohy vytláčel porodními cestami? To je tedy prasárna největšího kalibru....to nemám slov.....Proto si na něho musím stěžovat ...tohle už je na mě moc...tak ať se  tím někdo zabývá.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Kontakt

Chovatelská stanice anglických buldoků z Agátové cesty Ladislava Holmanová
U Jednoty 189/5
142 00 Praha 4
Czech Republic

Mobil: +420 602 864 234
holmanka13@gmail.com holmn@volny.cz